„Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą” - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą”

Data publikacji 11.08.2017

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo ..nad wodą”, policjanci odwiedzają dzieci, spędzające wakacje na koloniach i półkoloniach w powiecie nowosolskim. Policjanci apelują do dzieci i młodzieży, aby wystrzegali się wszelkich niebezpieczeństw, by wakacje upłynęły im radośnie i bezpiecznie.

Nowosolscy policjanci realizując program „Bezpieczne wakacje” nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Podczas wakacji na dzieci czeka wiele atrakcji i zabaw, ale także ukrytych i niespodziewanych niebezpieczeństw. W trakcie wakacji mundurowi nie zapominają o bezpieczeństwie dzieci. Dzisiejszego poranka, tj. 11 sierpnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli udali się z wizytą do maluchów, które mają możliwość aktywnego uczestniczenia w kolonii. Policjanci przypomnieli najmłodszym, że decydując się na wypoczynek letni, muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po kontroli kolonii policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej przeprowadzili lekcję profilaktyki dla dzieci z Domu Dziecka w Kożuchowie, której głównym aspektem jest bezpieczeństwo. Dzieci wysłuchały rad funkcjonariuszy. Tematem wiodącym spotkania były przestrogi o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, w domu i na placu zabaw. Policjanci przekazali dzieciom, zarówno tym starszym, jak i tym młodszym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy funkcjonariuszy, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Dotychczas nie stwierdzono żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie, dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozwagę, a do rodziców i opiekunów kierujemy prośbę o zwrócenie szczególnej uwagi na to, co robią ich pociechy w czasie wolnym.


 


 

st.sierż. Justyna Sęczkowska

KPP Nowa Sól