Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia była blisko... Profesjonalizm policjantów uratował ludzkie życie

Data publikacji 01.12.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli uratowali mieszkańca powiatu nowosolskiego, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki dobremu rozpoznaniu okolicznych lasów, mundurowi zlokalizowali samochód, którym miał się poruszać mężczyzna. W chwili odnalezienia był już nieprzytomny, na szczęście szybkie i profesjonalne działania policjantów doprowadziły do uratowania mu życia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Dyżurny nowosolskiej komendy w piątkowe popołudniu (24 listopada) otrzymał informację, że mieszkaniec powiatu nowosolskiego chce odebrać sobie życie. Z dramatycznego zgłoszenia wynikało, że wsiadł w samochód i odjechał w kierunku pobliskich lasów. Dyżurny niezwłocznie skierował we wskazane miejsce patrole policjantów. Mundurowi sprawdzali tereny leśne, wypatrując auta, którym miał się poruszać desperat. patrolowali pobliskie lasy. W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył zaparkowany w lesie samochód, który opisano w zgłoszeniu. Mundurowi natychmiast podbiegli do samochodu i zauważyli w środku mężczyznę. Nie dawał on żadnych oznak życia, a na szyi miał zawiązaną pętlę. Pojazd, w którym siedział był zamknięty. Policjant Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego - st.asp. Daniel Maskiera nie zastanawiając się ani chwili, wybił szybę w aucie i po odcięciu pętli wyciągnął mężczyznę. Na szczęście po chwili mieszkaniec powiatu nowosolskiego odzyskał przytomność, a wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala. Obecnie znajduje się pod opieka lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Natychmiastowa reakcja i profesjonalne działania mł. asp. Łukasza Spiechowicza oraz st. asp. Daniela Maskiery z nowosolskiej jednostki sprawił, że tragedii udało się uniknąć w ostatniej chwili.  Już wcześniej nowosolscy policjanci potwierdzali, że ratowanie ludzkiego życia jest jednym z priorytetów ich codziennej służby:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/21870,Razem-mozna-wiecej-godzinna-walka-o-zycie-nieprzytomnego-kierowcy-wygrana.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/21404,Policjant-uratowal-kobiete-z-pozaru.html

 

Źródło: st.sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli