Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na torach była blisko... Profesjonalizm policjantów uratował ludzkie życie

Data publikacji 04.04.2018

Do niecodziennej interwencji doszło na ul. Topolowej w Nowej Soli. Na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która zauważyła mężczyznę leżącego na torowisku. W ocenie zgłaszającego młody mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

Oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od osoby, która zauważyła leżącego na torowisku mężczyznę. Według oceny zgłaszającego wszystko wskazywało na to, że leżący na torowisku mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe i pojechali we wskazane miejsce. Zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol. Funkcjonariusze niezwłocznie ściągnęli go z torowiska. Szybka interwencja policjantów udaremniła próbę targnięcia się na własne życie. 46-latek oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo z powodu problemów osobistych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Nowej Soli. Badanie wykazało, że miał trzy promile alkoholu. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do szpitala i oddali w ręce medyków.

Natychmiastowa reakcja sierż. Dariusza Rurarza oraz st. post. Daniela Zatwarnickiego z nowosolskiej jednostki spowodowała, że 46-latek, który zapowiadał chęć odebrania sobie życia jest pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli