Akcja „Znicz 2019” - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Znicz 2019”

Data publikacji 30.10.2019

W całej Polsce rozpoczęły się działania „ZNICZ”. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach spotkamy więcej patroli drogówki. Służbę będą pełnić także dzielnicowi i funkcjonariusze kryminalni.

Dzień Wszystkich Świętych to kolejny już w tym roku okres wzmożonego ruchu na drogach. Docelowym miejscem podróży będą miejsca spoczynku bliskich. To właśnie tam będzie najwięcej patroli ruchu drogowego. Policjanci pomogą sprawnie dotrzeć na parkingi przy cmentarzach. W razie konieczności będą ręcznie kierować ruchem. Pod ich nadzorem znajdą się także przejścia dla pieszych. Osoby wysiadające z autobusów komunikacji miejskiej z pomocą policjantów bezpiecznie dotrą do celu. Policjanci apelują o zrozumienie i cierpliwość wszystkie osoby zmierzające na groby bliskich. Przypominamy, by zwracać uwagę na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy.

Podstawową zasadą bezpiecznej podróży pozostaje trzeźwość kierowcy. Funkcjonariusze przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli jest do dyspozycji urządzenie alcometr, za pomocą którego każdy może samodzielnie i anonimowo sprawdzić stan swojej trzeźwości. Badanie trwa kilka sekund. Instrukcja obsługi znajduje się tuż przy urządzeniu.

Policjanci ruchu drogowego, prewencji, kryminalni oraz dzielnicowi będą pełnić służbę na terenie cmentarzy oraz wokół nich na terenie całego powiatu nowosolskiego. Funkcjonariusze przypominają, by nie zabierać ze sobą wartościowych rzeczy. Na cmentarzu zwracajmy uwagę na torebki, saszetki czy dokumenty – miejmy je cały czas w zasięgu wzroku. W aucie nie pozostawiajmy przedmiotów, które mogą zainteresować złodzieja.

Praca policjantów w ramach tegorocznej akcji „znicz 2019” rozpoczyna się 31 października i potrwa do 3 listopada. 

 

Nowa Sól _cmentarz_tabliczki_do_parkingów

Nowa Sól _cmentarz _znaki

mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli