Aktualności

wtorek, 26 sierpień 2014

Odpowie za próbę wręczenia łapówki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, który podczas kontroli drogowej chciał  wręczyć łapówkę policjantom. Reakcja patrolu była natychmiastowa i stanowcza. 35-latek nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenia, to jeszcze za próbę wręczenia łapówki.

wtorek, 26 sierpień 2014

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci cały czas eliminują z dróg nietrzeźwych kierowców. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych użytkowników dróg. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promila. Od początku miesiąca na drogach powiatu nowosolskiego zatrzymano 17 nietrzeźwych kierowców.

wtorek, 26 sierpień 2014

Nietrzeźwa ekspedientka - miała blisko 5 promili!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W niedzielę wieczorem /24 sierpnia/ policjanci zostali wezwani do niecodziennej interwencji. Zaniepokojeni klienci zaalarmowali oficera dyżurnego o tym, że ekspedienta najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Słowo „prawdopodobnie” było nad wyraz, gdyż okazało się, że w organizmie kobiety było 4,7 promila.

środa, 20 sierpień 2014

Kierowco bądź ostrożny!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W związku ze zmiennymi w ostatnich dniach warunkami pogodowymi, a tym samym drogowymi, nowosolscy policjanci proszą o rozważną jazdę, o dostosowanie prędkości do sytuacji na drogach oraz zachowanie należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, szczególnie przy padającym deszczu.

wtorek, 19 sierpień 2014

Areszt za narkotyki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu ponad 122 g amfetaminy i 65 g marihuany. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 19 sierpień 2014

Widziałeś- poinformuj

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej. Pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesyłać można nagrania ukazujące agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców poruszających się po drogach naszego województwa.

wtorek, 19 sierpień 2014

Włamywacz zatrzymany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Kożuchowie zatrzymali na gorącym uczynku 54-letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do sklepu spożywczego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

środa, 13 sierpień 2014

Przemoc w Rodzinie

Autor: Grzegorz Sowa

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie należy przez to rozumieć jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób będących członkami rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

piątek, 08 sierpień 2014

Areszt za włamania

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wczoraj Sąd Rejonowy w Nowej Soli aresztował na 2 miesiące 37–letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie kilkunastu włamań. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

czwartek, 07 sierpień 2014

Wspólne akcje Policji i ITD

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolska drogówka i inspektorzy ITD przeprowadzili wczoraj działania „BUS & TRUCK”, ukierunkowane przede wszystkim na kontrole autobusów i pojazdów ciężarowych.

środa, 06 sierpień 2014

Posiedzenie Komisji w KPP

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wczoraj o godzinie 18:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyło się posiedzenie Komisji Spraw Socjalnych i Obywatelskich Rady Miasta Nowa Sól.

środa, 06 sierpień 2014

Siedem osób w BMW

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz przewoził ze sobą sześciu pasażerów, czyli dwóch niezgodnie z przepisami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

środa, 23 lipca 2014

Bezpiecznie nad wodą

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas korzystania z kąpielisk. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli kontrolują kąpieliska w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2014”.

poniedziałek, 21 lipca 2014

Pogrążeni w żałobie zawiadamiamy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 lipca odszedł od nas na wieczną służbę w wieku 45 lat nasz serdeczny kolega i przyjaciel Henryk Stępień - Kierownik Ogniwa w Nowej Soli Sekcji w Zielonej Górze Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp.

piątek, 18 lipca 2014

Świętowaliśmy awanse

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Punktualnie o godzinie 14.00 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji. W tym roku aż 64 policjantów otrzymało akt mianowania na wyższy stopień policyjny.

Strona 1 z 7

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak