Aktualności

piątek, 19 grudzień 2014

Brawo dziewczyny! – Media z uznaniem o policjantkach z Nowej Soli

Autor: Grzegorz Sowa

Skuteczne działanie Policji spotyka się z uznaniem społeczeństwa. Mieszkańcy Nowej Soli mogą być dumni ze swoich stróżów prawa. Jednak nie tylko oni pozytywnie wypowiadają się o mundurowych. Wydarzenia ostatnich dni bacznie obserwują media, nie szczędząc pochwał pod adresem nowosolskich policjantek.

czwartek, 18 grudzień 2014

Podwójny areszt dla sprawców napadu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy odpowiedzialni są za wtorkowy napad w Nowej Soli. Jeden z nich w skuteczny sposób został obezwładniony, zatrzymany i doprowadzony do nowosolskiej Komendy chwilę po zdarzeniu. Było to możliwe dzięki dwóm młodym policjantkom, które ruszyły w pościg za napastnikiem. Drugi z nich został zatrzymany następnego dnia. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

środa, 17 grudzień 2014

Zatrzymany tuż po napadzie !

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Szybka i skuteczna interwencja Policji w Nowej Soli. Sprawca napadu, po sterroryzowaniu ofiary przedmiotem do złudzenia przypominającym broń, został obezwładniony i zatrzymany przez dwie policjantki. Kluczem do sukcesu okazało się doskonałe wyszkolenie funkcjonariuszek. Obydwie panie w mundurach od lat czynnie uprawiają sport, nie mając problemów z obezwładnieniem groźnego napastnika.

wtorek, 16 grudzień 2014

Internetowy oszust trafił do aresztu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nowego Miasteczka, który jest podejrzany o dokonanie szeregu oszustw internetowych i wyłudzeń na szkodę mieszkańców z terenu całej Polski. 26-latek trafił już do aresztu.

wtorek, 16 grudzień 2014

Polacy czują się bezpiecznie jak nigdy dotąd

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

piątek, 12 grudzień 2014

Uwaga! Komunikat w sprawie zagrożenia

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W ramach działań związanych z monitorowaniem zagrożeń, Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nowej Soli przekazuje treść ostrzeżenia wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu.

piątek, 12 grudzień 2014

Rozmawialiśmy z mieszkańcami Kożuchowa

Autor: Katarzyna Wąsowicz

11 grudnia 2014r. w Zamku w Kożuchowie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli oraz Komisariat Policji w Kożuchowie. Celem debaty była wymiana informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami Kożuchowa w zakresie lokalnych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięło udział 25 osób.

piątek, 12 grudzień 2014

Chronimy "niechronionych"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni". Policyjna akcja była ukierunkowana na bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących jendośladami. Policja apeluje o rozwagę wśród pieszych i ostrożność kierujących wobec niechronionych użytkowników dróg.

czwartek, 11 grudzień 2014

Podpisaliśmy porozumienie ze Strażą Miejską

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli mł. insp. Sławomir Tomal oraz prezydent Wadim Tyszkiewicz, podpisali porozumienie o współpracy Policji oraz Straży Miejskiej. Wspólne patrole Straży Miejskiej w Nowej Soli i miejscowej Policji będą nadal dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

środa, 10 grudzień 2014

Przekazanie radiowozu nowosolskim policjantom

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu.  Oznakowana KIA CEED posłuży policjantom z Wydziału Prewencji i już od jutra będzie jeździła po drogach powiatu. Nowy radiowóz jest dynamiczny, wyposażony w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.

poniedziałek, 08 grudzień 2014

Szczęśliwie odnaleziony pacjent szpitala

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 44-letniego pacjenta nowosolskiego szpitala, który w niedzielę rano wyszedł z oddziału neurochirurgii. Policjanci zaledwie dwie godziny później odnaleźli mężczyznę w drugiej części miasta. Jego życiu nic już nie zagraża.

W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
piątek, 05 grudzień 2014

Wjechała w rowerzystkę – straciła prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzystki i kierującej samochodem m-ki BMW. Kobieta, która jechała jednośladem trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

środa, 03 grudzień 2014

Rowery dla Policji

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Już od wiosny na nowosolskich drogach, osiedlach i parkach będzie można spotkać policyjne patrole rowerowe. Zakup jednośladów został sfinansowany przez Nowosolską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Gminę Otyń.

wtorek, 02 grudzień 2014

Doskonalenie zawodowe dyżurnych

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dyżurni i zastępcy dyżurnych z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli w ramach doskonalenia zawodowego uczestniczyli w szkoleniu z zakresu Systemu Wspomagania Dowodzenia.

Strona 1 z 11

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak