Aktualności

środa, 01 październik 2014

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Blisko 2,5 promila miał kierujący samochodem m-ki Mercedes, który wczorajszej nocy został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości i już wcześniej miał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów.

wtorek, 30 wrzesień 2014

Areszt za znęcanie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął Sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad członkami swojej rodziny. 66-letni mężczyzna nie raz stosował przemoc wobec bliskich i skutecznie zakłócał im spokojne życie. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

poniedziałek, 29 wrzesień 2014

Zatrzymani na kradzieży paliwa

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Jeden areszt i jeden dozór – takie decyzje podjął Sąd w sprawie podejrzanych o kradzieże paliwa z cystern. Policjanci zatrzymali w sumie cztery osoby podejrzane o kradzieże oleju napędowego. To jednak początek, bo sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie więcej kradzieży oraz włamań do cystern wypełnionych paliwem.

piątek, 26 wrzesień 2014

Uwaga, PIESZY!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nieostrożne wejście na jezdnie, przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych oraz wtargnięcia zza pojazdu – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w zderzeniu z rozpędzonym samochodem mają niewiele szans. Zapadający zmrok i gorsza widoczność sprawiają, ze właśnie w okresie jesiennym dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

wtorek, 23 wrzesień 2014

Trzeźwi kierowcy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Mimo wieloletnich starań policjantów wciąż jeszcze znajdują się osoby, które decydują się usiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Każda taka osoba staje się potencjalnym sprawą wypadku i stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Aby przeciwdziałać temu zjawisku policjanci cyklicznie przeprowadzają akcję pod nazwą „Trzeźwy Kierowca".

poniedziałek, 22 wrzesień 2014

Ustalamy przyczyny wypadku

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku do jakiego doszło podczas zawodów motocrossowych w miejscowości Mirocin Dolny. Wiadomo, że zdarzenie miało miejsce w niedzielę (21 września) około godziny 13.00, jednak policjantów o całym zajściu poinformowano dopiero
o godzinie 19.00.

czwartek, 18 wrzesień 2014

Policjanci rozdają odblaski

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci ruchu drogowego nowosolskiej komendy, podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu otrzymali od funkcjonariuszy opaski odblaskowe, bowiem w związku z nowelizacją przepisów, od 31 sierpnia każdy pieszy poruszający się po drodze po zmiechu poza terenem zabudowanym musi używać elementów odblaskowych.

poniedziałek, 15 wrzesień 2014

Włamywacz w areszcie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

29-letni mieszkaniec Nowej Soli został zatrzymany za kradzież i włamanie. Podejrzany usłyszał już dwa zarzuty, ale nie wykluczone są kolejne. Sprawa jest bowiem rozwojowa. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

poniedziałek, 15 wrzesień 2014

Pierwszaki na drodze

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Od początku września policjanci z nowosolskiej prowadzili akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze kontrolowali pojazdy przywożące dzieci do szkoły a także czuwali nad bezpieczeństwem w rejonie przejść dla pieszych. Teraz spotykają się z pierwszoklasistami i prowadzą "lekcje na drodze".

piątek, 12 wrzesień 2014

Debata z mieszkańcami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

11 września 2014r. w Klubie Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli. Celem debaty była wymiana informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami zasobów Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w zakresie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób.

poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Rowerzysta z promilami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nietrzeźwy rowerzysta w miejscowości Różanówka wjechał pod koła samochodu. Kierujacy jednośladem jechał po niewłaściwej stronie jezdni bez właściwego oświetlenia. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia miał 3 promile!

poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Dwie próby oszustwa "na wnuczka"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dwie mieszkanki Nowej Soli zostały oszukane przez "wnuczka". Policja przestrzega przed tego typu oszustwami. Oszuści dzwoniąc do osób starszych próbują wyłudzić duże kwoty pieniędzy podając się za członka rodziny, który uległ wypadkowi drogowemu. Dzięki właściwym reakcjom seniorek w obu przypadkach próby wyłudzenia okazały się nieudane.

poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Miłośnik złota – amator kradzieży

Autor: Katarzyna Wąsowicz

19-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi za dwie kradzieże jubilerskie. Zatrzymany dzień po dniu odwiedzał sklepy jubilerskie na terenie Nowej Soli z zamiarem kradzieży złotych pierścionków. Za swoje czyny odpowie przed Sądem.

czwartek, 04 wrzesień 2014

Prawo jazdy miał od 6 tygodni

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mężczyźnie, który spowodował kolizję. Kierowca uprawnienia do kierowania otrzymał zalednie kilka tygodni wcześniej. Za popełnione wykroczenie policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

wtorek, 02 wrzesień 2014

Bezpieczna droga do szkoły

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Z dniem rozpoczęcia roku szkolnego, w pobliżu szkół pojawia się więcej pieszych – zwłaszcza tych najmłodszych. Uczniowie korzystają z chodników, poboczy jezdni czy środków komunikacji. W trosce o ich bezpieczeństwo od 1 września policjanci z Ruchu Drogowego dbają o ich widoczność oraz bezpieczeństwo.

Strona 1 z 8

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak