Aktualności

piątek, 24 październik 2014

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

Autor: Grzegorz Sowa

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

poniedziałek, 20 październik 2014

Zatrzymani złodzieje zniczy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dwóch młodych mężczyzn wpadło w ręce policjantów, kiedy próbowali włamać się do sklepu ze zniczami. 20-latek i jego 21-letni kompan trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i radzą, jak się uchronić przed kradzieżami na cmentarzu.

wtorek, 14 październik 2014

Nietrzeźwy - bez uprawnień - przewoził małe dzieci

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego mężczyznę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Nieodpowiedzialny mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości a w samochodzie przewoził pasażerów – w tym dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

poniedziałek, 13 październik 2014

Policjanci likwidują leśną plantację

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci skutecznie walczą z przestępczością narkotykową. Tym razem śledczy odkryli plantację marihuany ukrytą w kompleksie leśnym.  Zatrzymany do sprawy 34-letni mężczyzna trafił już do aresztu.

piątek, 10 październik 2014

Uwaga na oszusta!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

85-letnia kobieta padła ofiarą oszustwa. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w rozmowach i kontaktach z nieznajomymi którzy przychodzą do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji.

czwartek, 09 październik 2014

Plantacja na strychu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę zajmującą się narkotykowym procederem. 36-letni mężczyzna zorganizował stanowiska do uprawy konopi na strychu mieszkania. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

środa, 08 październik 2014

Strzeżemy zabytki sakralne

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci wspólnie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Zielnej Górze przeprowadzili kontrolę kościołów w Kożuchowie. Wszystko po to, by zapobiegać i zwalczać przestępczość skierowaną przeciwko zabytkom sakralnym.

wtorek, 07 październik 2014

81-letnia kobieta straciła prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania 81-letniej mieszkance Nowej Soli. Kobieta popełniła szereg wykroczeń drogowych stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Swoje zachowanie tłumaczyła tym, że się spieszy, bo ma umówioną wizytę u fryzjera.

czwartek, 02 październik 2014

Porwanie którego nie było

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Nowej Soli, który okazał się być porywaczem i zakładnikiem w jednej osobie. Pieniądze w kwocie 1800 złotych chciał wyłudzić od swoich rodziców. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

środa, 01 październik 2014

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Blisko 2,5 promila miał kierujący samochodem m-ki Mercedes, który wczorajszej nocy został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości i już wcześniej miał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów.

wtorek, 30 wrzesień 2014

Areszt za znęcanie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął Sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad członkami swojej rodziny. 66-letni mężczyzna nie raz stosował przemoc wobec bliskich i skutecznie zakłócał im spokojne życie. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

poniedziałek, 29 wrzesień 2014

Zatrzymani na kradzieży paliwa

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Jeden areszt i jeden dozór – takie decyzje podjął Sąd w sprawie podejrzanych o kradzieże paliwa z cystern. Policjanci zatrzymali w sumie cztery osoby podejrzane o kradzieże oleju napędowego. To jednak początek, bo sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie więcej kradzieży oraz włamań do cystern wypełnionych paliwem.

piątek, 26 wrzesień 2014

Uwaga, PIESZY!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nieostrożne wejście na jezdnie, przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych oraz wtargnięcia zza pojazdu – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w zderzeniu z rozpędzonym samochodem mają niewiele szans. Zapadający zmrok i gorsza widoczność sprawiają, ze właśnie w okresie jesiennym dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

wtorek, 23 wrzesień 2014

Trzeźwi kierowcy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Mimo wieloletnich starań policjantów wciąż jeszcze znajdują się osoby, które decydują się usiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Każda taka osoba staje się potencjalnym sprawą wypadku i stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Aby przeciwdziałać temu zjawisku policjanci cyklicznie przeprowadzają akcję pod nazwą „Trzeźwy Kierowca".

poniedziałek, 22 wrzesień 2014

Ustalamy przyczyny wypadku

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku do jakiego doszło podczas zawodów motocrossowych w miejscowości Mirocin Dolny. Wiadomo, że zdarzenie miało miejsce w niedzielę (21 września) około godziny 13.00, jednak policjantów o całym zajściu poinformowano dopiero
o godzinie 19.00.

Strona 1 z 8

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak