Aktualności

środa, 23 lipca 2014

Bezpiecznie nad wodą

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas korzystania z kąpielisk. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli kontrolują kąpieliska w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2014”.

poniedziałek, 21 lipca 2014

Pogrążeni w żałobie zawiadamiamy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 lipca odszedł od nas na wieczną służbę w wieku 45 lat nasz serdeczny kolega i przyjaciel Henryk Stępień - Kierownik Ogniwa w Nowej Soli Sekcji w Zielonej Górze Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp.

piątek, 18 lipca 2014

Świętowaliśmy awanse

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Punktualnie o godzinie 14.00 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji. W tym roku aż 64 policjantów otrzymało akt mianowania na wyższy stopień policyjny.

czwartek, 17 lipca 2014

Zapraszamy na Święto Policji 2014

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Powiatowe Obchody Święta Policji. W piątek (18 lipca), punktualnie o godzinie 14.00 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odbędzie się uroczysty apel podczas którego policjantom zostaną wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

poniedziałek, 07 lipca 2014

Wyjaśniamy przyczynę wypadku lotniczego

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci ustalają przyczynę wypadku lotniczego do jakiego doszło w sobotę wieczorem. 45-letni mieszkaniec międzyrzecza trafił do szpitala. Na miejscu pojawiła się również komisja badania wypadków lotniczych.

środa, 02 lipca 2014

Kradli paliwo z ciężarówek – trafili za kratki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zakończyli sprawę włamań i kradzieży oleju napędowego. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas jednego z włamań. Funkcjonariusze udowodnili, że mężczyźni siedmiokrotnie dokonali kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych powodując tym ogromne straty.

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Bezpiecznie podczas wakacji

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Nowy Komendant nowosolskiej jednostki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W poniedziałek (30 czerwca 2014 roku) w obecności p.o. I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. policjanci z nowosolskiej jednostki pożegnali odchodzącego do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze Komendanta insp. Andrzeja Kostkę. Funkcjonariusze powitali równocześnie mł.insp. Sławomira Tomala, któremu powierzono obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli.

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Znęcał się nad rodziną - trafił do aresztu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali 29-letniego awanturnika, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Nietrzeźwy kierowca z zarzutami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszał 27-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który łamiąc rażąco przepisy ruchu drogowego zdemolował skwer w Nowym Miasteczku i uderzył w drzewo. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia i zaledwie dwie godziny później wpadł w ręce policjantów.

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Egzamin na kartę rowerową

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pod okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego uczniowie ze szkół powiatu nowosolskiego zdawali swój pierwszy egzamin uprawniający do kierowania. O kartę rowerową walczyli uczniowie ze szkół podstawowych. Mali rowerzyści wykazali się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami w kierowaniu jednośladem.

środa, 25 czerwca 2014

Kradzież na wysokości

Autor: Katarzyna Wąsowicz

47-letni mężczyzna trafił w ręce policjantów podczas kradzieży parapetu aluminiowego. Sprawca miał ponad 2,5 promila alkoholu, a zuchwałej kradzieży dokonywał na wysokości czwartego piętra. Policjanci ściągnęli mężczyznę z elewacji budynku, być może ratując mu jednocześnie życie.

wtorek, 24 czerwca 2014

Uwaga! Oszuści podają się za pracowników NFZ

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolska policja przestrzega przed oszustami! 85-letnia mieszkanka Nowej Soli straciła biżuterię wartą 3,5 tys. złotych. Złoto „zniknęło” z mieszkania po wizycie młodej kobiety, która odwiedziła seniorkę i podając się za pracownika NFZ zaoferowała darmowe zabiegi. Policja apeluje do osób starszych – NIE WPUSZCZAJCIE OSÓB NIEZNAJOMYCH!

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Przyjdź i zbadaj trzeźwość!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W piątek w holu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zostało zamontowane urządzenie do badania stanu trzeźwości. Krótka wizyta w komendzie potwierdzi, czy możemy wsiąść za kierownicę. Urządzenia zostały przekazane przez Wojewodę Lubuskiego.

poniedziałek, 16 czerwca 2014

Policja poszukuje świadków

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku drogowego do jakiego doszło w dniu 12 czerwca 2014 roku w Nowej Soli przy ul. Wojska Polskiego. Osoby, które widziały zdarzenie z udziałem dwóch rowerzystów proszone są o kontakt z nowosolską Policją.

Strona 1 z 6

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak