Aktualności

piątek, 27 lutego 2015

Niebezpieczne i nielegalne wypalanie traw

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Łagodna zima powoduje, że wiele osób przystępuje do wypalania łąk, pastwisk i nieużytków rolnych nie wiedząc jak wielką szkodę i zagrożenie tym postępowaniem stwarza. Takie działanie nie tylko prowadzi do nieodwracalnych i niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym, ale jest również przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą do wypadków z udziałem ludzi, nawet tych śmiertelnych.

środa, 25 lutego 2015

Szkolenie strzeleckie i NPPP

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Na placu oraz strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyło się szkolenie praktyczne Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią gładkolufową typu Mossberg połączone z działaniami przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez masowych.

wtorek, 24 lutego 2015

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci prowadzą dyżury
w punktach konsultacyjnych w ramach Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Każdy pokrzywdzony będzie mógł uzyskać poradę prawną oraz
dowiedzieć się o przysługujących prawach.

wtorek, 24 lutego 2015

Dbamy aby ferie były bezpieczne.

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej komendy przyjmują zgłoszenia o kontrolach autokarów i sprawdzają, czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę.

środa, 18 lutego 2015

Komunikat Policji

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policja poszukuje właściciela roweru

poniedziałek, 16 lutego 2015

Nietrzeźwy zatrzymany w pościgu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania oraz miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 34-latek trafił do policyjnej celi. Mieszkaniec gminy Otyń miał 2,7 promila w organizmie.

poniedziałek, 16 lutego 2015

Przed wyjazdem skontroluj autobus

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Ferie zimowe to czas kiedy szkoły, organizatorzy półkolonii często organizują wycieczki dla swoich wychowanków. Takie podróże zazwyczaj odbywają się autobusem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli informują, że w trosce o bezpieczeństwo realizują zadania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach podróżujących uczniów.

piątek, 13 lutego 2015

Kajdanki na rękach oszustów

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Nowej Soli zapobiegli dokonaniu oszustwa, którego ofiarą miała paść mieszkanka tego powiatu. Wprowadzona celowo w błąd kobieta przelała na wskazane przez oszustów konto 40 tys. zł. Dzięki sprawnemu działaniu policjantów z Nowej Soli, wydatnej pomocy pracowników Poczty Polskiej i działaniom mundurowych z II KRP w Warszawie, szajka naciągaczy wpadła w ręce Policji.

czwartek, 12 lutego 2015

Spotkanie z policyjnymi emerytami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli – mł.insp. Eligiusz Lebedyński spotkał się z emerytami policyjnymi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Emerytów i
Rencistów Policyjnych, które działa przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli.

środa, 11 lutego 2015

Bezpieczne ferie 2015

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dzieci przygotowują się do zimowego szaleństwa, a funkcjonariuse w szkołach instruują je o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Oprócz działań profilaktycznych funkcjonariusze prowadzą również wzmożone działania kontrolno – prewencyjne.

środa, 11 lutego 2015

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112

Autor: Katarzyna Wąsowicz

11 lutego to Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112. Policjanci, którzy na co dzień odbierają telefony alarmowe przypominają o tym, kiedy i w jakich sytuacjach powinno się korzystać z tego ważnego numeru.

środa, 11 lutego 2015

Udane zakończenie poszukiwań!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci po sześciu godzinach poszukiwań odnaleźli 27-letnią kobietę. Dzięki szybko podjętym działaniom oraz dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy, kobiecie nic się nie stało.

środa, 11 lutego 2015

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015r.

Autor: Katarzyna Wąsowicz

10 lutego 2015r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet". Z tej okazji policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii nowosolskiej komendy spotykali się z młodzieżą ZSP nr 4 w Nowej Soli i rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci.

poniedziałek, 09 lutego 2015

Bezpieczniej na drogach powiatu nowosolskiego!!!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W piątek /06.02. 2015 r./ w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyła się odprawa funkcjonariuszy ruchu drogowego podsumowujaca stan bezpieczeństwa na drogach w minionym roku.

poniedziałek, 09 lutego 2015

Włamali się do piwnicy – teraz posiedzą w areszcie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Do 10 lat więzienia grozi za kradzież z włamaniem. Taki zarzut usłyszało trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do piwnicy. Do zdarzenia doszło 3 lutego 2015 r. na ulicy Bohaterów Getta w Nowej Soli. Sprawcami okazali się trzej mężczyzni w wieku od 28 do 35 lat. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości około 1000 złotych. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Strona 1 z 14

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak