Aktualności

czwartek, 03 wrzesień 2015

Patrole rowerowe również dbają o bezpieczeństwo uczniów

Autor: Justyna Sęczkowska

Nie tylko radiowozy i patrole piesze, ale również policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo uczniów w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Patrole rowerowe cieszą się poparciem wśród mieszkańców Nowej Soli, którzy widząc funkcjonariuszy na jednośladach życzliwie uśmiechają się, życząc miłej służby.

Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wymuszając na nich pierwszeństwo. Jego auto przejechało tuż przed uczniami, którzy byli już na „pasach”. Kierowca nawet nie zareagował na to, że na równoległym pasie obok zatrzymał się radiowóz, celem ustąpienia pierwszeństwa młodzieży wracającej z rozpoczęcia roku szkolnego.

wtorek, 01 wrzesień 2015

„Bezpieczna droga do szkoły”

Autor: Justyna Sęczkowska

Od samego rana na drogach całego powiatu nie sposób nie zauważyć wzmożonej liczby patroli policji. Wszystko to dla dzieci i młodzieży, którzy w dniu dzisiejszym, tj. 1 września rozpoczęli rok szkolny. To właśnie w trosce o bezpieczeństwo uczniów, policjanci służby patrolowej, dzielnicowi oraz wydziału ruchu drogowego przez najbliższe dni będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonie wszystkich szkół w powiecie.

poniedziałek, 31 sierpień 2015

Sierżant Justyna Sęczkowska Mistrzynią Polski Policjantek w biegu na 10 km

Autor: Paweł Gutowski

W sobotę, 29 sierpnia odbył się VI Bieg z Policją, w ramach którego zorganizowano VI Mistrzostwa Polski Policjantów. Bieg odbył się w miejscowości Góra, w województwie dolnośląskim na dystansie 10km. Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli reprezentowała sierż. Justyna Sęczkowska oraz mł. asp. Bogdan Stęszewski.

czwartek, 27 sierpień 2015

Policjanci promują kampanię „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Autor: Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli włączyła się w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu", prowadzoną przez Komendę Główną Policji oraz ZPPP Browary Polskie. Nowosolscy Policajnci wręczali uczestnikom ruchu drogowego naklejki z hasłem promującym trzeźwość wśród kierowców.

środa, 26 sierpień 2015

Przekroczył prędkość – jechał bez uprawnień

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Na drodze krajowej nr 3 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością. Kierowca prowadził pomimo, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 24 sierpień 2015

Bezpieczna podróż musi być właściwie zaplanowana

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach działań "Bezpieczne wakacje", policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Jednym z priorytetowych zadań służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych.

poniedziałek, 24 sierpień 2015

Weekendowe działania na drodze krajowej

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wzmożone patrole na trójce, wiele kontroli drogowych przynoszą efekty w postaci mandatów, zatrzymanych, nietrzeźwych kierowców. Nieodpowiedzialni kierujący
trafili do policyjnej celi. Niechlubny rekordzista miał 2,4 promile.

środa, 19 sierpień 2015

Policja i wolontariusze PZU rozdawali SERCA...

Autor: Justyna Sęczkowska

W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, w piątek 14 sierpnia nowosolscy policjanci wraz z wolontariuszami PZU rozdawali zapachowe serduszka. Oprócz przyjemnego zapachu w samochodzie, mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych uczestników ruchu drogowego.

środa, 19 sierpień 2015

Nietrzeźwy kierowca autobusu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali 62-letniego nietrzeźwego kierowcę autobusu, który przewoził pasażerów. Powodem kontroli była pęknięta opona. Interwencję zgłosili mieszkańcy zaniepokojeni faktem, że kierowca prowadził pojazd niesprawny technicznie.

wtorek, 18 sierpień 2015

„ Zwolnij! Nie bądź BARANEM... na drodze. „

Autor: Justyna Sęczkowska

Kluczowym celem kampanii jest wzbudzenie u kierowcy poczucia odpowiedzialności za życie..swoje, a także innych uczestników ruchu. To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków.

piątek, 14 sierpień 2015

Jechał 117km/h – stracił prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 67 km/h. 44-letni kierujący przyjął mandat w wysokości 400 zł a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

piątek, 14 sierpień 2015

Tajson już w służbie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Od tygodnia, w szeregach nowosolskiej Policji służy owczarek „Tajson”. Pies wraz ze swoim przewodnikiem – st.post. Bartoszem Zatwarnickim właśnie zakończył półroczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

środa, 12 sierpień 2015

Policyjne motocykle na krajowej "trójce"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Droga krajowa nr 3 jest w okresie wakacji szczególnie uczęszczana przez kierowców. Natężenie ruchu powoduje, że policjanci przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Służbę pełnią w radiowozach oznakowanych, wykorzystują mierniki prędkości, videorejestratory. Dzisiaj, opiekę nad „krajówką” sprawowali mundurowi na motocyklach.

poniedziałek, 10 sierpień 2015

Policjanci z wizytą na półkoloniach

Autor: Justyna Sęczkowska

W ramach akcji „bezpieczne wakacje”, dzisiejszego poranka policjanci odwiedzili dzieci spędzające wakacje na półkolonii w Lubieszowie. Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało upominek w postaci odblaskowej opaski.

Strona 1 z 23

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak