Aktualności

piątek, 03 lipca 2015

Apelujemy o rozwagę! Kąpiel tylko w miejscach wyznaczonych!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Z uwagi na upalną pogodę nowosolscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajmy z kąpieli tylko w miejscach strzeżonych.

czwartek, 02 lipca 2015

Zatrzymany za narkotyki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dzięki skutecznej pracy nowosolskich policjantów 140 gram marihuany nie trafi na czarny rynek. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości tego narkotyku. Wiadomo, że podejrzany przywiózł środki odurzające z terenu Holandii. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 30 czerwca 2015

Sezon letni rozpoczęty

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W minionym tygodniu w Urzędzie Gminy w Kolsku odbyło się spotkanie dotyczące rozpoczynającego się niebawem sezonu letniego. Głównymi aspektami poruszonymi w trakcie spotkania było wypracowanie wspólnych form i metod współpracy pomiędzy służbami mundurowymi, samorządami i mieszkańcami.

wtorek, 30 czerwca 2015

Nowosolski technik – jeden z najlepszych w kraju

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Siedemnaście drużyn, reprezentujących garnizony z całej Polski zmagało się w konkurencjach w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015”. Wśród nagrodzonych, na podium stanął st.sierż. Mariusz Pawłowski – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. II miejsce i srebrny medal w kategorii najlepszych techników kryminalistycznych w kraju to ogromne wyróżnienie dla nowosolskiego policjanta.

poniedziałek, 29 czerwca 2015

Policja apeluje o rozsądek na drogach

Autor: Justyna Sęczkowska

Policja apeluje o rozwagę na drogach. Pomimo wielu apeli funkcjonariuszy i zwiększonej liczby patroli na drogach, dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Dopiero pierwszy weekend wakacji za nami, a już doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków na drogach powiatu nowosolskiego.

piątek, 26 czerwca 2015

Bezpiecznych wakacji !

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!

piątek, 26 czerwca 2015

Eliminacje do konkursu na najlepszego dzielnicowego

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyły się eliminacje do konkursu na najlepszego dzielnicowego. W eliminacjach na poziomie powiatu zmierzyli się dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli oraz z Komisariatu Policji w Kożuchowie. Wyłoniony najlepszy dzielnicowy będzie reprezentował powiat na kolejnym etapie konkursowym – w Gorzowie Wlkp.

czwartek, 25 czerwca 2015

Instruktorzy nauki jazdy pod lupą Policji

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z nowosolskiej drogówki przez dwa dni prowadzili działania ukierunkowane na kontrole samochodów wykorzystywanych do szkoleń nauki jazdy. Swoją uwagę skupiali głównie na odpowiednio przygotowanych pojazdach oraz uprawnieniach instruktorów. W jednym przypadku samochód do nauki jazdy był niesprawny technicznie.

środa, 24 czerwca 2015

Uwaga na prace sezonowe

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolska Policja poszukuje oszusta, który oferując pracę sezonową poza granicami kraju pobiera nielegalne opłaty. Oferty pracy sezonowej są często tylko pretekstem do wyłudzenia pieniędzy. Zanim wyjedziesz – sprawdź.

środa, 24 czerwca 2015

Policja i WOPR o bezpiecznych wakacjach

Autor: Justyna Sęczkowska

Wakacje to upragniony czas dla dzieci i młodzieży. Nowosolska Policja przy współpracy z WOPR we wtorek, 23 czerwca przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

wtorek, 23 czerwca 2015

Ćwiczenia w szkole

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci przeprowadzili ćwiczenia, podczas których doskonalili swoje umiejętności na wypadek podłożonego ładunku wybuchowego. Zdarzenie było tylko symulacją ale wszyscy podeszli do zadania z powagą i pełnym zaangażowaniem.

W trosce o bezpieczeństwo młodzieży Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli cyklicznie organizuje zajęcia w szkołach poświęcone handlowi ludźmi. Spotkania mają na celu zwalczanie tego procederu oraz uzmysłownienie młodym ludziom, jak nie stać się ofiarą handlu „żywym towarem”.

środa, 17 czerwca 2015

„Niebezpieczny internet”

Autor: Justyna Sęczkowska

Należy pamiętać o tym, że Internet, to nie tylko źródło informacji czy sposób na załatwienie ważnych dla nas spraw. Niestety niesie on ze sobą wiele pułapek, a nasza niewiedza dotycząca metod, jakimi posługują się Internetowi przestępcy, może nas kosztować utratę danych lub pieniędzy, czy też narazić na niebezpieczeństwo nas lub naszych najbliższych.

środa, 17 czerwca 2015

Antyterroryści szkolili naszych Policjantów

Autor: Justyna Sęczkowska

16 czerwca br. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wzięli udział w szkoleniu z zakresu taktyki i techniki interwencji. 19 funkcjonariuszy uczestniczyło w ćwiczeniach prowadzonych przez Sekcję Antyterrorystyczną z Gorzowa Wielkopolskiego.

wtorek, 16 czerwca 2015

XXV-lecie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów

Autor: Justyna Sęczkowska

Policyjni związkowcy obchodzili w piątek (12 czerwca) w Zielonej Górze jubileusz 25-lecia utworzenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli również zostali uhonorowani medalami.

Strona 1 z 20

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak