Aktualności

piątek, 12 wrzesień 2014

Debata z mieszkańcami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

11 września 2014r. w Klubie Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli. Celem debaty była wymiana informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami zasobów Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w zakresie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób.

poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Rowerzysta z promilami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nietrzeźwy rowerzysta w miejscowości Różanówka wjechał pod koła samochodu. Kierujacy jednośladem jechał po niewłaściwej stronie jezdni bez właściwego oświetlenia. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia miał 3 promile!

poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Dwie próby oszustwa "na wnuczka"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dwie mieszkanki Nowej Soli zostały oszukane przez "wnuczka". Policja przestrzega przed tego typu oszustwami. Oszuści dzwoniąc do osób starszych próbują wyłudzić duże kwoty pieniędzy podając się za członka rodziny, który uległ wypadkowi drogowemu. Dzięki właściwym reakcjom seniorek w obu przypadkach próby wyłudzenia okazały się nieudane.

poniedziałek, 08 wrzesień 2014

Miłośnik złota – amator kradzieży

Autor: Katarzyna Wąsowicz

19-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi za dwie kradzieże jubilerskie. Zatrzymany dzień po dniu odwiedzał sklepy jubilerskie na terenie Nowej Soli z zamiarem kradzieży złotych pierścionków. Za swoje czyny odpowie przed Sądem.

czwartek, 04 wrzesień 2014

Prawo jazdy miał od 6 tygodni

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mężczyźnie, który spowodował kolizję. Kierowca uprawnienia do kierowania otrzymał zalednie kilka tygodni wcześniej. Za popełnione wykroczenie policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

wtorek, 02 wrzesień 2014

Bezpieczna droga do szkoły

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Z dniem rozpoczęcia roku szkolnego, w pobliżu szkół pojawia się więcej pieszych – zwłaszcza tych najmłodszych. Uczniowie korzystają z chodników, poboczy jezdni czy środków komunikacji. W trosce o ich bezpieczeństwo od 1 września policjanci z Ruchu Drogowego dbają o ich widoczność oraz bezpieczeństwo.

poniedziałek, 01 wrzesień 2014

Zapraszamy na debatę

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli zaprasza mieszkańców zasobów Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na debatę poświęconą bezpieczeństwu. Debata odbędzie się 11 września 2014 roku o godzinie 18.00 w sali klubu Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

poniedziałek, 01 wrzesień 2014

Komendant podjął wyzwanie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

mł.insp. Sławomir Tomal wspierając szczytny cel wziął udział w "splashu". Komendant przyjął nominację od Prezydenta Miasta Nowej Soli – Wadima Tyszkiewicza.

wtorek, 26 sierpień 2014

Odpowie za próbę wręczenia łapówki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, który podczas kontroli drogowej chciał  wręczyć łapówkę policjantom. Reakcja patrolu była natychmiastowa i stanowcza. 35-latek nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenia, to jeszcze za próbę wręczenia łapówki.

wtorek, 26 sierpień 2014

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci cały czas eliminują z dróg nietrzeźwych kierowców. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych użytkowników dróg. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promila. Od początku miesiąca na drogach powiatu nowosolskiego zatrzymano 17 nietrzeźwych kierowców.

wtorek, 26 sierpień 2014

Nietrzeźwa ekspedientka - miała blisko 5 promili!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W niedzielę wieczorem /24 sierpnia/ policjanci zostali wezwani do niecodziennej interwencji. Zaniepokojeni klienci zaalarmowali oficera dyżurnego o tym, że ekspedienta najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Słowo „prawdopodobnie” było nad wyraz, gdyż okazało się, że w organizmie kobiety było 4,7 promila.

środa, 20 sierpień 2014

Kierowco bądź ostrożny!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W związku ze zmiennymi w ostatnich dniach warunkami pogodowymi, a tym samym drogowymi, nowosolscy policjanci proszą o rozważną jazdę, o dostosowanie prędkości do sytuacji na drogach oraz zachowanie należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, szczególnie przy padającym deszczu.

wtorek, 19 sierpień 2014

Areszt za narkotyki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu ponad 122 g amfetaminy i 65 g marihuany. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 19 sierpień 2014

Widziałeś- poinformuj

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej. Pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesyłać można nagrania ukazujące agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców poruszających się po drogach naszego województwa.

wtorek, 19 sierpień 2014

Włamywacz zatrzymany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Kożuchowie zatrzymali na gorącym uczynku 54-letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do sklepu spożywczego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Strona 1 z 7

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak