Aktualności

wtorek, 01 kwietnia 2014

Podejrzany o kradzieże samochodów w areszcie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Nowej Soli stale zwalczają przestępczość samochodową. W piątek funkcjonariusze  zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzieże samochodów. Stróże prawa udowodnili mężczyźnie dokonanie kradzieży 4 aut. Obecnie podejrzany przebywa w areszcie. Grozi mu dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

poniedziałek, 31 marca 2014

Włamywacz w areszcie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

36-latek trafił do aresztu za liczne włamania, których dokonał na terenie Nowej Soli. Zatrzymany specjalizował się we włamaniach do zakładów – szklarskiego, zegarmistrzowskiego czy kosmetycznego. Za włamania grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czwartek, 27 marca 2014

5 aresztów za włamania do samochodów

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pięciu mężczyzn, zatrzymanych przez policjantów z Nowej Soli pod zarzutem dokonywania włamań do samochodów, trafiło w ubiegłym tygodniu do aresztu. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 25 marca 2014

Ustalamy przyczyny wypadku

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku do jakiego doszło w miejscowości Otyń w powiecie nowosolskim. Funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy, który pozwoli odtworzyć przebieg wypadku.

poniedziałek, 24 marca 2014

Komendant uroczyście przeciął wstęgę

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli została uroczyście otwarta. Od września 2012 r. nowosolscy policjanci śledzili postępy na placu budowy. Dziś mundurowi z radością mogli rozpocząć pracę w nowoczesnej Komendzie. Ich satysfakcja stanowi jednocześnie gwarancję dla wszystkich mieszkańców powiatu, którzy odwiedzając nowy gmach liczyć mogą na sprawną i komfortową obsługę.

wtorek, 11 marca 2014

KPP w Nowej Soli informuje

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W związku z realizacją przez Wydział Łączności i Informatyki KWP w Gorzowie Wlkp. zadania przeniesienia węzła teleinformatycznego w KPP Nowa Sól w dniu 13.03.2014 roku w godzinach od 10.00 do 20.00 mogą wystąpić utrudnienia w łączności telefonicznej z jednostką.

wtorek, 04 marca 2014

Nietrzeźwy schował kluczyki w bieliźnie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 20-latka, który wsiadł za kierownicę samochodu. Mężczyzna miał ponad 2 promile w organizmie. Mając nadzieję, że uniknie odpowiedzialności kluczyki od auta schował w bieliznę.

poniedziałek, 03 marca 2014

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który włamał się do skupu złomu i ukradł kasetkę z pieniędzmi oraz elementy miedziane. Zarzuty za włamanie usłyszała również 31- letnia mieszkanka Nowej Soli, która działała wspólnie i w porozumieniu z mężczyzną. Wartość strat wyceniono na kwotę 1300 złotych.

piątek, 28 lutego 2014

Uwaga na oszustów. Nie pozwól się okraść!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wczoraj w Nowej Soli kobieta podająca się za pracownika opieki społecznej okradła 84-letnią kobietę. Nowosolanka wpuściła złodziejkę do mieszkania bo powiedziała, że ma dla niej pieniądze na leczenie.  APELUJEMY DO STARSZYCH OSÓB! NIGDY POD ŻADNYM POZOREM NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO DOMÓW!  

piątek, 28 lutego 2014

Przemocy rówieśniczej w szkole mówimy NIE!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Wydziału Prewencji nowosolskiej jednostki spotkali się z młodzieżą. Tematem przewodnim była przemoc rówieśnicza. Funkcjonariusze rozmawiali o odpowiedzialności karnej, ale również o tym jak należy się zachować oraz w jaki sposób reagować kiedy widzimy ludzką krzywdę.

piątek, 28 lutego 2014

Otwarcie już niebawem

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pierwsze roboty ziemne rozpoczęto pod koniec 2012 r. a już dziś bryła czterokondygnacyjnego budynku widoczna jest z daleka. Widoczne są również podświetlane tablice i logo nowoczesnej placówki. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 21 marca tego roku.

poniedziałek, 24 lutego 2014

Zatrzymany z heroiną

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali 31-letniego mężczyznę do sprawy narkotykowej. Nowosolanin w domu miał 35 działek heroiny.

środa, 19 lutego 2014

Mali goście z Przedszkola nr 7

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci w swojej komendzie gościli szczególnych gości. Stróży prawa odwiedziła grupa pięciolatków z Przedszkola nr 7 w Nowej Soli.

wtorek, 18 lutego 2014

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W dniach od 24 lutego do 28 lutego 2014 roku  po raz 14 obchodzony będzie w Polsce "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem tego przedsięwzięcia  jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

środa, 12 lutego 2014

Pijany demolował samochody

Autor: Katarzyna Wąsowicz

24-latek trafił do aresztu po tym, jak bez żadnego powodu, celowo uszkodził pięć samochodów na parkingu. Mężczyzna kopał w lusterka, rysował boczne drzwi, nie zawahał się również wybić tylnej szyby bryłą lodu. Straty powstałe w wyniku uszkodzeń oszacowano na kwotę ponad 5 tys. złotych.

Strona 1 z 3

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak