Aktualności

środa, 29 lipca 2015

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "90 lat kobiet w Policji"

Autor: Justyna Sęczkowska

W czwartek, 23 lipca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „90 lat kobiet w Policji”. Sierżant Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli uczestniczyła w konferencji, którą honorowym patronatem objęłą Pani Prezes Rady Ministrów RP.

poniedziałek, 27 lipca 2015

Stanowisko w sprawie materiału w Faktach TVN

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W dniu 26 lipca 2015 r., w głównym wydaniu programu „Fakty TVN”, autorzy materiału w sposób niezgodny z prawdą wykorzystali wizerunek policjantki KPP Nowa Sól. Poprzez nieetyczne i niemające związku z prawdziwymi wydarzeniami działanie stacji, dobre imię naszej koleżanki został narażony na szwank. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że z reportażem dotyczącym wydarzeń w Komendzie Policji w Garwolinie nie ma absolutnego związku żadna z policjantek z województwa lubuskiego. 

poniedziałek, 27 lipca 2015

Świętowaliśmy awanse

Autor: Katarzyna Wąsowicz

24 lipca na placu przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W towarzystwie zaproszonych gości, rodzin i bliskich policjantów – 32 funkcjonariuszy odebrało awans na wyższy stopień policyjny.

czwartek, 23 lipca 2015

„Mundurowi” oddali krew

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci podzielili się najcenniejszym darem życia – własną krwią. W zorganizowaną zbiórkę włączyli się mieszkańcy. W sumie w ciągu czterech godzin zebrano ponad 10 litrów krwi.

środa, 22 lipca 2015

Kierowco! Bądź ostrożny w podróży

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wakacje, planowane podróże, wyjazdy… Na drodze krajowej S-3 w okresie wakacyjnym występuje większe niż zwykle natężenie ruchu. Kierowcy, którzy jadą w kierunku morza, a także ci którzy wracają po urlopie powinni zadbać o właściwe przygotowanie do podróży.

wtorek, 21 lipca 2015

Zapraszamy na Święto Policji

Autor: Katarzyna Wąsowicz

24 lipca 2015 r. w Nowej Soli będą miały miejsce Powiatowe Obchody Święta Policji. Tego dnia nowosolscy policjanci spotkają się na uroczystości wręczenia odznaczeń. Jak każdego roku nie zabraknie również wyróżnień i awansów na wyższe stopnie resortowe.

wtorek, 21 lipca 2015

Kąpieliska pod nadzorem policjantów

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Nowej Soli sprawują nadzór nad kąpieliskami i akwenami wodnymi. Działania prowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” mają na celu zminimalizowanie zdarzeń na terenach wodnych.

poniedziałek, 20 lipca 2015

Policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo

Autor: Justyna Sęczkowska

Nowosolanie już przyzwyczaili się do widoku policjantów na rowerach. Patrolują centrum miast, obszary turystyczne, parki i tereny położone nad wodą. Wszędzie tam, gdzie radiowóz nie dojedzie, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt wiele czasu.

 

poniedziałek, 20 lipca 2015

Dopalacz to też narkotyk

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

środa, 15 lipca 2015

Nietrzeźwy bez uprawnień i bez dokumentów

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego 44-latka. Nieodpowiedzialny kierowca wsiadł za kierownice mając blisko dwa promile. Nowosolanin nie miał dokumentów oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

wtorek, 14 lipca 2015

Podsumowaliśmy półrocze

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli wspólnie z podległym policjantami spotkał się na odprawie podsumowującej wyniki pracy za pierwsze półrocze 2015 roku. Podczas odprawy omówione zostały również bieżące zmiany wynikające z nowelizacji kodeksu postępowania karnego.

poniedziałek, 13 lipca 2015

KPP w Nowej Soli zaprasza na zbiórkę krwi

Autor: Justyna Sęczkowska

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w akcję zbiórki krwi. 22 lipca policjanci i pracownicy z KPP Nowa Sól, a także wszystkie osoby chętne będą mogły oddać krew.

piątek, 10 lipca 2015

Agresywna nastolatka odpowie przed Sądem

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy dotyczącej gróźb i zastraszenia 15-latki. Dziewczyna została zaatakowana przez rówieśniczkę, ponieważ… ta spojrzała w jej kierunku. Błahy powód wywołał agresję. 15-latka uderzyła dziewczynę w twarz oraz ciągała ją za włosy. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

piątek, 10 lipca 2015

Zatrzymani sprawcy uszkodzenia mienia

Autor: Justyna Sęczkowska

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi sprawcom zniszczenia znaków drogowych w miejscowości Nowa Sól. Dwaj mężczyźni w wieku 19 lat idąc pieszo wyrywali i niszczyli przydrożne znaki drogowe, banery reklamowe oraz przewrócili rozdzielnię elektryczną stojącą przy chodniku. Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowiedzą przed nowosolskim Sądem.

środa, 08 lipca 2015

Nielegalne wypalanie traw

Autor: Justyna Sęczkowska

Przypominamy, że wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych – także kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Strona 1 z 21

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak