Aktualności

piątek, 22 maja 2015

Klub Honorowych Dawców Krwi

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli powstał Klub Honorowych Dawców Krwi. Nowosolscy policjanci wielokrotnie włączali się w akcje oddawania krwi. Wśród funkcjonariuszy wielu jest takich, którzy regularnie oddawali krew odpowiadając na apele o pomoc.

piątek, 22 maja 2015

Uwaga na oszustwo pocztowe

Autor: Justyna Sęczkowska

Nowosolska Policja przestrzega przed oszustwem popełnianym przez kancelarię prawną, która to rozsyła do mieszkańców całej Polski list z rachunkiem pocztowym w kwocie 750zł do zapłaty, za rzekome korzystanie z erotycznych stron internetowych.

piątek, 22 maja 2015

Dzień Dziecka Zaginionego

Autor: Katarzyna Wąsowicz

25 maja, każdego roku,  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest niezapominajka.

czwartek, 21 maja 2015

Przekroczyła prędkość – straciła Prawo Jazdy

Autor: Justyna Sęczkowska

Nowosolscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej, która przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. 45-letnia kierującą przyjęła również mandat w wysokości 400 zł.

środa, 20 maja 2015

Bezpieczne przedszkolaki

Autor: Justyna Sęczkowska

Dzieci z nowosolskiego Przedszkola nr 9 na ul. Wrocławskiej w dniu dzisiejszym (20.05.2015r) ze śpiewem na ustach przywitały Policjantów. Główną "misją" tego spotkania była rozmowa na temat bezpieczeństwa.

wtorek, 19 maja 2015

Wandale wyrwali kosz na śmieci

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dwaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za wyrwanie kosza na śmieci. Odpowiedzialni za wandalizm nowosolanie tłumaczyli policjantom, że wyrwali śmietnik w parku, bo chcieli sprawdzić swoje siły. Szybka interwencja i ustalenie sprawców było możliwe dzięki powiadomieniu dyżurnego Policji przez świadków zniszczenia.

poniedziałek, 18 maja 2015

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. 41-letni mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając blisko 3 promile. Został zatrzymany na drodze S-3.

poniedziałek, 18 maja 2015

Nietrzeźwy zatrzymany dzięki interwencji innych uczestników ruchu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Podejrzane manewry kierowcy samochodu ciężarowego na drodze w okolicy miejscowości Konotop zaniepokoiły innych uczestników ruchu. Nietrzeźwy jechał całą szerokością jezdni nie zważając na innych. Świadkowie wezwali policjantów, którzy zbadali stan trzeźwości kierującego. Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

piątek, 15 maja 2015

Surowsze kary dla piratów drogowych

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się  z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.

piątek, 15 maja 2015

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

środa, 13 maja 2015

Odpowiedzialny kierowca

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli po raz kolejny wzięły udział w kampanii pod nazwą „Odpowiedzialny kierowca. Uczniowie wspólnie z policjantami zatrzymywali samochody w ramach kontroli drogowej. Najmłodsi edukowali kierowców w zakresie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy samochodem.

wtorek, 12 maja 2015

Policjantki z lubuskiego na podium

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W Swarzędzu odbył się ,,4. Bieg 10 km Szpot Swarzędz” w ramach, którego rozegrano Mistrzostwa Policji. Na podium stanęły dwie lubuskie policjantki. Srebro wywalczyła nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar, a brąz st. post Justyna Sęczkowska.

wtorek, 12 maja 2015

Będzie więcej policyjnych patroli

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Już za kilka dni na ulicach Nowej Soli, Bytomia Odrzańskiego i Kolska pojawi się więcej policyjnych patroli. Jest to wynikiem porozumień dotyczących współpracy Policji i włodarzy wspomnianych miast i gmin.Podpisanie porozumienia jest efektem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli z przedstawicielami samorządu lokalnego.

wtorek, 12 maja 2015

Odzyskany samochód

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu o wartości 30 tys. złotych. Auto zginęło z parkingu pod blokiem mieszkalnym i zostało odnalezione trzy dni później w garażu podejrzanego. 22-letni mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

piątek, 08 maja 2015

Uczciliśmy pamięć

Autor: Katarzyna Wąsowicz

8 maja przy pomniku Bohaterów II Wojny Światowej na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich w Nowej Soli, odbyła się uroczystość obchodów 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, ośrodków kultury, Policji, Straży Miejskiej i Pożarnej, Harcerze, dzieci i młodzież szkolna, mieszkańcy Nowej Soli uczcili ten dzień składając kwiaty pod pomnikiem.

Strona 1 z 18

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak