Aktualności

piątek, 27 marca 2015

Włamywacz zatrzymany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który w ubiegłym roku włamywał się do piwnic, skąd kradł głównie sprzęt wędkarski. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

piątek, 27 marca 2015

Bądź bezpieczny na drodze !

Autor: Grzegorz Sowa

1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

W czwartek, na łamach Dużego Formatu Gazety Wyborczej opublikowano artykuł pt. „Ten trup się nie liczy”, po lekturze którego czytelnik może sobie zbudować zaburzony obraz Policji, która - kierując się tylko statystyką - nie wykonuje prawidłowo swoich zadań. Statystyka nie jest w Policji najważniejsza, jest ona jedynie elementem wewnętrznej samooceny. Dzięki niej wiemy, na co zwrócić większą uwagę. Prowadząc analizę danych, wyciągamy wnioski, jak jeszcze skuteczniej walczyć z przestępczością. Od lat również wskazujemy, że manipulowanie statystyką jest niedopuszczalnym łamaniem prawa. Podkreślamy także, że najważniejsza dla nas jest społeczna ocena działań Policji. W codziennej służbie staramy się odpowiadać na społeczne oczekiwania wobec Policji.

czwartek, 19 marca 2015

Ciężarówki pod kontrolą

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolska drogówka bacznie przygląda się samochodom ciężarowym. Wzmożone kontrole mają ograniczyć ruch tych pojazdów w mieście oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach powiatu. Przez ostatnie cztery dni aż trzech kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu.

czwartek, 19 marca 2015

Z wizytą w przedszkolu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Przyszłości”w Nowej Soli. Miłe spotkanie poświęcone było głównie bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

środa, 18 marca 2015

Ruszyły rowerowe patrole Policji

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Już od dzisiaj na ulicach, osiedlach czy w parkach będzie można spotkać policyjne patrole rowerowe. Takie patrole na jednośladach są nowatorską formą pełnienia służby patrolowej i interwencyjnej. Zakup rowerów został sfinansowany przez Nowosolską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Gminę Otyń.

wtorek, 17 marca 2015

Blokował linię alarmową

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który bezpodstawnie wzywał Pogotowie Ratunkowe i blokował linię numeru alarmowego. 28-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem.

wtorek, 17 marca 2015

Policjanci zabezpieczyli 150 gram marihuany

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dzięki skutecznej pracy nowosolskich policjantów 150 gram marihuany nie trafi na czarny rynek. Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie i wprowadzenie do obrotu narkotyków. Dwóch podejrzanych przebywa już w areszcie. Wobec trzeciego zastosowano policyjny dozór.

piątek, 13 marca 2015

Kolejna debata za nami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

12 marca 2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Otyniu odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli. Celem debaty była wymiana informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami gminy Otyń w zakresie lokalnych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięło udział 17 osób.

piątek, 13 marca 2015

Pijani opiekunowie "sprawowali opiekę"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pijani opiekunowie zajmowali się 5-letnim dzieckiem. Interwencja policjantów wezwanych przez kuratora sądowego zakończyła się odebraniem chłopca. 5-latek trafił do Pogotowia Opiekuńczego.

poniedziałek, 09 marca 2015

Nietrzeźwy weekend

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci walczą z nietrzeźwymi użytkownikami dróg. Prowadzą akcje których założeniem jest ograniczanie zagrożeń na drogach. Niestety pomimo wielokrotnych apeli ze strony mundurowych wciąż pojawiają się nietrzeźwi, którzy bagatelizują prawo.

piątek, 06 marca 2015

Bezpieczeństwo wspólną sprawą

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komendant
Powiatowy Policji w Nowej Soli stale utrzymuje kontakt z włodarzami miast i gmin. Docierając do samorządowców policjanci mogą na bieżąco analizować oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Taka współpraca ma istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa i wzrost porządku publicznego.

piątek, 06 marca 2015

Zapraszamy na debatę

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Mł.insp. Sławomir Tomal - Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli oraz Wójt Gminy Otyń - Pani Barbara Wróblewska zapraszają mieszkańców gminy Otyń na debatę społeczną dotyczącą poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

czwartek, 05 marca 2015

,,Trzeźwy Kierowca” w Otyniu.

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W czwartek od wczesnych godzin rannych policjanci nowosolskiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod nazwą „ Trzeźwy Kierowca”. Tym razem sprawdzali trzeźwość w rejonie zespołu szkół gminnych w Otyniu.

środa, 04 marca 2015

Spotkanie z przedszkolakami w nowosolskiej komendzie.

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli gościli dzieci z Przedszkola Nr 1 w Nowej Soli.

Strona 1 z 15

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak