Aktualności

czwartek, 29 stycznia 2015

Skatował siekierą psa - usłyszał zarzuty

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pijany 36 latek skatował psa, bo ten miał  ugryźć go w palec. Zwierzak trafił pod opiekę weterynarza, mężczyzna zaś na policję, gdzie usłyszał zarzuty

środa, 28 stycznia 2015

Mundurowi oddają krew

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Ponad 17 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji nowosolskiej Policji i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Mobilny punkt poboru ustawiony był przed budynkiem komendy. Zbiórka pod nazwą „TWOJA KREW – moje życie” przyciągnęła wielu ochotników.

środa, 28 stycznia 2015

Potrącił pieszych – stracił prawo jazdy!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali 51 –letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Powodem takiej decyzji było potrącenie na przejściu dla pieszych kobiety, która przechodziła przez jezdnię z dwójką swoich pięcioletnich dzieci. Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę z dziećmi do Szpitala Rejonowego w Nowej Soli. Na szczęście zakończyło się tylko na zadrapaniach.


 

czwartek, 22 stycznia 2015

Jeżdżą bez uprawnień – ponoszą karę!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dzisiejszej nocy funkcjonariusze nowosolskiej i kożuchowskiej policji prowadząc kontrole drogowe, zatrzymali czterech kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. Za swoje zachowania zostali ukarani wysokimi mandatami.

piątek, 16 stycznia 2015

Rok 2014 bardziej bezpieczny

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.

piątek, 16 stycznia 2015

Spotkania z samorządami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli spotyka się z samorządowcami z powiatu nowosolskiego. Spotkania z włodarzami poszczególnych gmin są okazją do określenia zasad wzajemnej współpracy i wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa. 

środa, 14 stycznia 2015

Policja poszukuje świadków.

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku drogowego do jakiego doszło w dniu 13 stycznia 2015 roku w Nowej Soli przy ul. Kościuszki. Osoby, które widziały zdarzenie z udziałem pieszego, który został potrącony przez samochód, proszone są o kontakt z nowosolską Policją.

wtorek, 13 stycznia 2015

Wpuścili do domu – stracili 12 tysięcy!!!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolska policja przestrzega przed oszustami! Starsze małżeństwo z Nowej Soli straciło pieniądze i biżuterię wartą 12 tys. złotych. Złoto „zniknęło” z mieszkania po wizycie dwóch młodych kobiet, które powiedziały, że są  ze „specjalnej służby zdrowia”.  Policja apeluje do osób starszych – NIE WPUSZCZAJCIE OSÓB NIEZNAJOMYCH!

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Proszę czekać na zgłoszenie...

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Od dzisiaj dzwoniąc na numer alarmowy do KPP w Nowej Soli usłyszymy – "Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli - Proszę czekać na zgłoszenie". Informacja ma na celu powiadomienie nas o tym, że linia zgłoszeniowa obecnie jest zajęta.

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Zima 2015

Autor: Grzegorz Sowa

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży.

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Zagraliśmy z WOŚP!

Autor: Katarzyna Wąsowicz

XXIII Finał WOŚP za nami. Nowosolscy policjanci jak każdego roku  wspierali tę wyjątkową akcję. Policjanci wspólnie ze  Strażą Miejską  czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Dzięki naszej pracy nie odnotowano żadnych incydentów, które zagrażałyby kwestującym.

piątek, 09 stycznia 2015

Spotkanie z wolontariuszami WOŚP

Autor: Katarzyna Wąsowicz

8 stycznia 2015 r. nowosolscy policjanci spotkali się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy 11 stycznia 2015 roku będą kwestować na ulicach powiatu nowosolskiego. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa oraz zagrożeniach jakie mogą wystąpić podczas zbiórki pieniędzy.

 

czwartek, 08 stycznia 2015

Uroczyste pożegnanie Komendanta Raszczuka

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z policjantami i pracownikami jednostki żegnał się mł. insp. Janusz Raszczuk. Były podziękowania, życzenia oraz okazanie wdzięczności za wspólnie spędzone lata w służbie.

środa, 07 stycznia 2015

Powybijał szyby w Audi

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który na parkingu przy ul. Piotra Skargi w Nowej Soli powybijał wszystkie szyby w samochodzie osobowym m-ki Audi A6. Wartość poniesionych strat wyniosła około 6 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

 

poniedziałek, 05 stycznia 2015

Sprawdzaliśmy trzeźwość kierowców

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Podczas weekendowych działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących. Wśród kontrolowanych kierowców wszyscy badani byli trzeźwi. Działania pod nazwą "Trzeźwy kierowca" odnoszą swój pozytywny skutek – na drogach jest bezpieczniej.

Strona 1 z 12

Warto zobaczyć...

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak