Aktualności

piątek, 21 listopad 2014

Podsumowaliśmy działania związane z wyborami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci podsumowali działania związane z prawidłowym przebiegiem wyborów samorządowych. Spotkanie kadry kierowniczej odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli. W podsumowaniu uczestniczył Prokurator Rejonowy w Nowej Soli – Łukasz Wojtasik.

piątek, 21 listopad 2014

Tir z naczepą spadł ze skarpy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Kilka godzin trwała akcja wyciągania ciężarowego volvo wraz z naczepą, który po zderzeniu z koparką wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Problemem był  ładunek jaki przewoził 55-letni mieszkaniec Wschowy. Na naczepie znajdowłao się 24 tony stali.

piątek, 21 listopad 2014

Potrącenie pieszej

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w miejscowości Bytom Odrzański. 16-letnia piesza została potrącona na przejściu dla pieszych przez kierującego samochodem m-ki Audi.

czwartek, 20 listopad 2014

Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

poniedziałek, 17 listopad 2014

Wpadek śmiertelny z udziałem rowerzystki

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej pomiędzy miejscowościami Konotop – Kolsko. Zderzenie czołowe rowerzystki z samochodem osobowym okazało się tragiczne w skutkach. 41-letnia kierująca jednośladem zmarła na skutek poniesionych obrażeń.

piątek, 14 listopad 2014

Zatrzymani na włamaniu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu zaraz po tym, jak włamali się do opuszczonego budynku w centrum Nowej Soli. Ich łupem padły kable, które wyrywali ze ścian w budynku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

piątek, 14 listopad 2014

Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

Autor: Katarzyna Wąsowicz

45-letni kierujący na drodze łączącej miejscowości Nowe Żabno – Ciepielów, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście kierowcy i dwóm pasażerom nic się nie stało. Policja apeluje o rozwagę na drodze.

czwartek, 06 listopad 2014

Policjanci zatrzymali sprawców włamania

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Dwaj mężczyźni trafili do policyjnej celi zaraz po tym, jak włamali się do jednego ze sklepów ogólnospożywczych w Kożuchowie. Jeden z zatrzymanych wielokrotnie był karany za kradzieże sklepowe. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

czwartek, 06 listopad 2014

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli informuje

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli informuje, że w wyniku działań policyjnych zostały odzyskane rowery pochodzące z kradzieży. Osoby, którym zostały skradzione rowery we wskazanym miejscu i czasie proszone są o kontakt w celu okazania i odebrania skradzionego mienia.

czwartek, 06 listopad 2014

Szkolenie sztabowe

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli odbyło się szkolenie praktyczne, w którym wzięli udział policjanci z Nieetatowego Pododdziału Policji. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez masowych.

czwartek, 06 listopad 2014

Wystrzelane miejsca na podium

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zajęła drugie miejsce na wojewódzkich zawodach strzeleckich. W klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce zajął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli – mł.insp. Janusz Raszczuk. Patronat nad zawodami objął wojewoda lubuski oraz Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Wiśniewski.

wtorek, 04 listopad 2014

Podsumowanie akcji "Znicz"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zakończyli trwającą przez cztery dni akcję "Znicz". Wzmożone działania prowadzone przez policjantów przyniosły zamierzony efekt. Tegoroczny "znicz" był bardzo bezpieczny.

piątek, 31 październik 2014

Wizyta „mundurowej” młodzieży

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Uczniowie z Zespołu Szkół w Nowym Miasteczku odwiedzili nowosolską jednostkę Policji. Młodzież z klas o profilu mundurowym miała okazję poznać specyfikę pracy i przyjrzeć się codziennej służbie.

piątek, 31 październik 2014

Mianowanie Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. z dniem 1 listopada 2014 roku powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli mł.insp. Sławomira Tomal.

środa, 29 październik 2014

Za potrącenie pieszego zatrzymano prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem pieszego. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg.

Strona 1 z 9

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2014
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak