Aktualności

środa, 07 październik 2015

O bezpieczeństwie na S-3

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 3 było tematem przewodnim spotkania z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli, wice starosty, dyrekcji GDDKiA oraz przedstawicieli innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Podsumowanie okresu wakacyjnego i planowanie działań na kolejne miesiące pokazało, że dla nowosolskiej Policji bezpieczeństwo kierowców korzystających z tej trasy jest niezwykle ważne.

wtorek, 06 październik 2015

Włamywacz usłyszał zarzuty

Autor: Katarzyna Wąsowicz

49-letni mężczyzna został zatrzymany za kradzieże i włamania na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Nowej Soli. Podejrzany usłyszał już zarzut, ale nie wykluczone są kolejne. Sprawa jest bowiem rozwojowa. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

piątek, 02 październik 2015

Nietrzeźwy wjechał w sklep

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wjechał w sklep, uszkadzając przy tym szybę. Chcąc uniknąć odpowiedzialności powiedział, że nie ma dokumentu tożsamości i podał dane innej osoby. Nietrzeźwy kierowca odpowie przed Sądem.

czwartek, 01 październik 2015

Bezpieczne przejście dla pieszych

Autor: Katarzyna Wąsowicz

1 października, punktualnie o godzinie 11.00 uczniowie z klas 1-3 Zespołu Szkół w Otyniu, ubrani w odblaskowe kamizelki przeszli przez nowopowstałe przejście dla pieszych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali włodarze gminy, starostwa. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowej Soli – mł.insp. Eligiusz Lebedyński.

wtorek, 29 wrzesień 2015

Przekroczył prędkość i stracił prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Brawurowa jazda zakończyła się dla 32-letniego mieszkańca Nowej Soli utratą prawa jazdy. Mężczyznę czeka również sprawa w Sądzie za popełnione wykroczenie. Kierujący,
mijając punkt kontrolny gwałtownie przyspieszył. Policjanci laserowym miernikiem sprawdzili prędkość i okazało się, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

poniedziałek, 28 wrzesień 2015

Zatrzymani na kradzieży paliwa

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży oleju napędowego z cysterny. W ręce policjantów trafili w momencie odkręcania korków spustowych do cystern wypełnionych paliwem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 22 wrzesień 2015

Ukradł pieniądze przeznaczone na cele charytatywne

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Zarzut kradzieży pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne usłyszał 47-letni mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyzna ukradł 2 puszki, do których zbierane były pieniądze na leczenie dla 27-letniego mieszkańca Nowej Soli. Sprawcy może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 21 wrzesień 2015

Dopalacze kradną życie

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną z Nowej Soli zorganizowała szkolenie skierowane do pedagogów szkół całego powiatu nowosolskiego dotyczącą tematu dopalaczy. W szkoleniu uczestniczyło 49 osób.

piątek, 18 wrzesień 2015

Policjanci dzieciom o bezpieczeństwie...

Autor: Justyna Sęczkowska

Nowosolscy policjanci odwiedzają szkoły naszego powiatu, rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie. Głównym tematem spotkań profilaktycznych jest bezpieczeństwo w drodze do szkoły i domu oraz przepisy związane z jazdą na rowerze.

środa, 16 wrzesień 2015

Nietrzeźwi stracili prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Wczoraj, w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Kierowca”. Tym razem policjanci kontrolowali stan trzeźwości na terenie gminy Nowe Miasteczko. Podczas działań przebadano 645 kierujących.

poniedziałek, 14 wrzesień 2015

Włamywacze zatrzymani

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 25 lat, podejrzanych o dokonanie włamania do lokali usługowych na terenie Nowej Soli. Zostali zatrzymani przez policjantów chwile po dokonanym włamaniu. Mieli przy sobie niepodważalny dowód – pieniądze i przedmioty pochodzące z włamania.

piątek, 11 wrzesień 2015

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 43-letni mieszkaniec gminy Kożuchów. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. Kierowca dostał 500 złotych mandatu a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

środa, 09 wrzesień 2015

Bezpieczna jazda w pasach i fotelikach

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Od wczesnych godzin rannych nowosolscy policjanci prowadzą akcję pod nazwą „Pasy”. Mundurowi sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązku jeżdżenia z zapiętym pasem bezpieczeństwa. Uwagę skupiają również na tym, w jaki sposób przewożone są dzieci.

poniedziałek, 07 wrzesień 2015

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z działaniami policjantów w rejonie szkół i przedszkoli. Funkcjonariusze skupiają swoją uwagę nie tylko na pieszych, ale również na kierujących. Od wtorku, w rejonie szkół na terenie powiatu skontrolowano 103 pojazdy, w tym autobusy dowożące uczniów do placówek oświatowych.

czwartek, 03 wrzesień 2015

Patrole rowerowe również dbają o bezpieczeństwo uczniów

Autor: Justyna Sęczkowska

Nie tylko radiowozy i patrole piesze, ale również policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo uczniów w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Patrole rowerowe cieszą się poparciem wśród mieszkańców Nowej Soli, którzy widząc funkcjonariuszy na jednośladach życzliwie uśmiechają się, życząc miłej służby.

Strona 1 z 24

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak