Aktualności

piątek, 24 kwietnia 2015

Dni Otwarte dla gimnazjalistów

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolską jednostkę Policji odwiedziło dzisiaj ponad 300 gimnazjalistów. Na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokazy policyjnego sprzętu, spotkania z instruktorem wyszkolenia strzeleckiego oraz technikiem kryminalistyki.

czwartek, 23 kwietnia 2015

Za wypalanie śmieci 500zł kary

Autor: Justyna Sęczkowska

Wypalając odpady w domowych piecach wpływamy nie tylko na komfort życia naszych sąsiadów, ale mamy także poważny wpływ na nasze zdrowie. Wypalanie odpadów we własnym zakresie grozi odpowiedzialnością karną. Jest to wykryczenie, za które można dostać do 500 zł mandatu karnego. Zastanówmy się więc dwa razy zanim wrzucimy śmieci do naszego pieca!

wtorek, 21 kwietnia 2015

Wizyta małych gości

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Soli odwiedziły nowosolskich policjantów. Spotkanie było okazją do tego, by poznać bliżej tajniki policyjnej służby. Radiowóz, „niebieski pokój”, policyjna cela, zbieranie odcisków palca – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla zaciekawionych uczniów.

wtorek, 21 kwietnia 2015

Motocykliści pod lupą Policji

Autor: Justyna Sęczkowska

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają częstsze kontrole jednośladów. Funkcjonariusze podejmą interwencje wobec tych motocyklistów, którzy mylą drogę z torem wyścigowym. W przypadku najbardziej drastycznych naruszeń, ich sprawcy muszą liczyć się z zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

wtorek, 21 kwietnia 2015

Włamywacz za kratkami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do altan na terenie ogródków działkowych. 20-latek usłyszał już zarzut i trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czwartek, 16 kwietnia 2015

Przypominamy o objazdach i apelujemy o ostrożność

Autor: Katarzyna Wąsowicz

We wtorek 14 kwietnia, w samym centrum Nowej Soli rozpoczęła się prace związane z przebudową ulicy Piłsudskiego na odcinku Witosa-Szeroka. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązującą organizację ruchu i obowiązujące oznakowanie drogowe.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Odzyskany samochód

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu jednorodzinnego. Z garażu znajdującego się na terenie posesji wyjechali samochodem m-ki Toyota Corolla. Swoim łupem nie nacieszyli się jednak zbyt długo. Zaledwie kilka godzin później zostali zatrzymani przez policyjny patrol.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Jednoślady ruszyły

Autor: Justyna Sęczkowska

W miniony weekend na nowosolskich ulicach pojawili się policjanci na rowerach oraz na motocyklach. Najważniejszym priorytetem mundurowych było zapewnienie
bezpieczeństwa zarówno kierującym, jak i pieszym. Policyjne patrole jednośladowe można było spotkać głownie na miejskich ulicach, a także w parkach i na skwerach.

piątek, 10 kwietnia 2015

Nowosolska Policja poszukuje właściciela roweru

Autor: Justyna Sęczkowska

W dniu 09.04.2015 roku policjanci z KPP w Nowej Soli zostali poinformowani o porzuconym rowerze typu góral.

czwartek, 09 kwietnia 2015

Włamywacze zatrzymani

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 49 lat, podejrzanych o dokonanie włamania do lokalu gastronomicznego i kradzież maszyny do gier losowych. Zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego, ponieważ jechali bez pasów i włączonych świateł mijania. W bagażniku przewozili swój łup.

czwartek, 09 kwietnia 2015

Zabezpieczaliśmy III Bieg do Pustego Grobu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci, wolontariusze, harcerze, strażacy, a także służby organizatora zabezpieczali III Bieg Do Pustego Grobu, który odbył się 6 kwietnia w Nowej Soli. Wśród biegnących byli także funkcjonariusze z Nowej Soli oraz z Komisariatu Policji w Kożuchowie.

wtorek, 07 kwietnia 2015

Podsumowanie świątecznych działań

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Działania Wielkanoc za nami. Dla policjantów był to czas intensywnej, wzmożonej pracy. Na drogach pojawiło się więcej patroli – wszystko po to, by święta były bezpieczne.

wtorek, 07 kwietnia 2015

Zakłócili mszę święta – dostali mandaty

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy podczas mszy świętej zakłócili trwające nabożeństwo. Nowosolanie w wieku 29 i 33 lat zostali ukarani mandatem. Jeden z zatrzymanych trafił już do aresztu. Okazało się że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

piątek, 03 kwietnia 2015

Włamywacze zatrzymani

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do samochodu m-ki VW. Z zaparkowanego pod posesją samochodu skradziono piłę do betonu o wartości 6 tys. złotych. Szybka i skuteczna akcja policjantów z Wydziału Kryminalnego spowodowała, że skradziony sprzęt został odzyskany a włamywacze trafili do policyjnego aresztu.

piątek, 03 kwietnia 2015

Wielkanocne życzenia

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, zdrowia i wiosennej atmosfery. Niech wszelka harmonia i wesoły nastrój trwa cały czas i przynosi szczęście, pomyślność oraz pogodę ducha. Spokojnych i bezpiecznych świąt życzą Komendanci, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 

Strona 1 z 16

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak