Aktualności

piątek, 27 listopad 2015

W Kolsku debatowaliśmy o bezpieczeństwie

Autor: Justyna Sęczkowska

W czwartek, 26 listopada 2015 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kolsku odbyła się debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa. Podczas debaty omówiono sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców gminy Kolsko.

czwartek, 26 listopad 2015

Dbamy o porządek

Autor: Justyna Sęczkowska

Nowosolscy policjanci dbają o porządek publiczny w naszym powiecie. Każdego dnia funkcjonariusze nakładają mandaty karne za wykroczenia porządkowe.

środa, 25 listopad 2015

Odpowiedzą za bójkę w Kożuchowie

Autor: Justyna Sęczkowska

Trzej mężczyźni i jedna kobieta odpowiedzą za bezmyślne zachowanie przy parkingu jednego ze sklepów w Kożuchowie, gdzie doszło do bójki pomiędzy czwórką młodych osób.

poniedziałek, 23 listopad 2015

Zapraszamy na debatę w Kolsku

Autor: Justyna Sęczkowska

Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli oraz Wójt Gminy Kolsko zapraszają mieszkańców gminy Kolsko na debatę poświęconą bezpieczeństwu. Debata odbędzie się 26 listopada 2015 roku o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolsku .

piątek, 20 listopad 2015

Odblaski a jesienne bezpieczeństwo

Autor: Justyna Sęczkowska

Szybko zapadający zmrok, pochmurne i deszczowe dni, to dla kierowców warunki wymagające szczególnej uwagi, podczas jazdy samochodem. Nie tylko kierowcy, a także piesi uczestnicy ruchu powinni pamiętać by porą jesienną zachować szczególną ostrożność podczas przemieszczania się.

środa, 18 listopad 2015

46 kontroli w działaniach „Truck-Bus” na terenie powiatu nowosolskiego

Autor: Justyna Sęczkowska

Policjanci nowosolskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili działania „Bus &Truck”. Mundurowi kontrolowali busy, autobusy, samochody ciężarowe oraz pojazdy dostawcze.

wtorek, 10 listopad 2015

Wspólne działania policjantów i celników

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci z Nowej Soli, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Zielonej Góry, zabezpieczyli 20 automatów do gier hazardowych. Celnicy wraz z policjantami skontrolowali 7 lokali. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat więzienia.

piątek, 06 listopad 2015

Podejrzani o rozbój za kratkami

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o dokonanie rozboju. Zatrzymani zastraszyli kobietę w salonie gier i wymierzając w jej kierunku przedmiot przypominający paralizator zabrali saszetkę z pieniędzmi oraz urządzenie rejestrujące monitoring. Cała trójka przebywa już w areszcie.

środa, 04 listopad 2015

Kierująca straciła prawo jazdy

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych, to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci z nowosolskiej drogówki zatrzymali kobietę, która jechała z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

wtorek, 03 listopad 2015

Oddaliśmy ponad 12 litrów krwi

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Ponad 12 litrów pobranej krwi i ogromna satysfakcja z ratowania życia to efekt akcji zorganizowanej przez policjantów zrzeszonych w policyjnym Klubie Honorowych Dawców Krwi. „Krwiobus” stanął na placu przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli już po raz trzeci.

wtorek, 03 listopad 2015

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Autor: Katarzyna Wąsowicz

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli wraz z wychowawczynią Eugenią Kowalik wzięli udział w akcji profilaktycznej "ZNICZ". Uczniowie wspólnie z patrolem ruchu drogowego zatrzymywali kierowców i wręczali ulotki dotyczące bezpiecznej podróży.

poniedziałek, 02 listopad 2015

Przyjdź i oddaj krew

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Już jutro na placu przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli stanie krwiobus. Akcja poboru krwi została zainicjowana przez Policyjny Honorowy Klub Dawców Krwi. Krew będą mogli oddać nie tylko policjanci, ale również mieszkańcy powiatu.

poniedziałek, 02 listopad 2015

Znicz 2015 - podsumowanie działań

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Nowosolscy policjanci od 30 października do 2 listopada brali udział w działaniach pod nazwą „ Znicz 2015”. Jak co roku, głównym celem akcji było zapewnienie wszystkim uczestnikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

poniedziałek, 02 listopad 2015

Skandaliczne zachowanie na cmentarzu

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Niedzielna interwencja na nowosolskim cmentarzu zakończyła się zatrzymaniem 33-letniego mężczyzny. Nietrzeźwy mężczyzna oddał mocz na przypadkowy grób. Świadkowie całej sytuacji zawiadomili policjantów. Nietrzeźwy trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za znieważenie miejsca spoczynku.

czwartek, 29 październik 2015

Rozpoczynamy akcję "Znicz 2015"

Autor: Katarzyna Wąsowicz

Tradycyjnie każdego roku, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w dniach 30 października do 2 listopada prowadzone będą policyjne działania pod hasłem „Znicz 2015”. Wraz ze wzrostem ruchu w okolicach cmentarzy będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Strona 1 z 26

Warto zobaczyć...

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

ul. Północna 2

67-100 Nowa Sól

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony alarmowe
Dyżurny KPP
Oficer Prasowy KPP w Nowej Soli

Dyżurny KWP

997 | 112
+48 68 476-31-11
+48 68 476-31-27

+48 95 738-11-11 lub +48 95 738-11-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim © 2015
Projekt i wykonanie Tomasz Michalak