Pięciolatek spowodował kolizję – uważajmy na swoje pociechy - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pięciolatek spowodował kolizję – uważajmy na swoje pociechy

Data publikacji 12.08.2016

Nowosolscy policjanci każdego dnia otrzymują zgłoszenia o zdarzeniach drogowych. Jadąc na kolizję dwóch pojazdów, nie spodziewali się, że za kierownicą jednego z samochodów zobaczą 5-letnie dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W czwartek (11 sierpnia) około godz. 11 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów. Gdy przyjechali na zdarzenie, ku ich zdziwieniu okazało się, że sprawcą kolizji jest 5-letni mieszkaniec Nowej Soli. Chłopiec pod nieuwagę matki wszedł do jej samochodu, zaparkowanego na parkingu przy ich miejscu zamieszkania. Na domiar złego, kobieta pozostawiła w pojeździe kluczyki, którymi dziecko uruchomiło zapłon. Pozostawiony na biegu wstecznym samochód uderzył w zaparkowany obok pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Matka 5-letniego chłopca została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Tego samego dnia około godz. 17 przy jednej z głównych ulic Nowej Soli doszło do potrącenia dziecka. 7-letnia dziewczynka spacerowała chodnikiem ze swoją pełnoletnią siostrą. W pewnym momencie mieszkanka gminy Siedlisko spadła z krawężnika na jezdnię, wprost pod jadący samochód. Dziewczynka została uderzona lusterkiem w głowę i trafiła do szpitala.

Nowosolscy policjanci apelują, aby rodzice zwracali szczególną uwagę na swoje dzieci i otaczali je wyjątkową opieką, aby nie dochodziło do tego typu zdarzeń. Mamy nadzieję, że ostatnie tygodnie wakacji upłyną dzieciom radośnie, beztrosko, a przede wszystkim bezpiecznie.

 

Źródło:  sierż. Justyna Sęczkowska

KPP Nowa Sól