Pomóż służbom dojechać na czas. Oznacz swoją posesję - Aktualności - KPP Nowa Sól

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóż służbom dojechać na czas. Oznacz swoją posesję

Data publikacji 17.10.2019

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przypominają mieszkańcom o znakowaniu swoich posesji. Brak tabliczki z numerem może skutkować tym, że służby nie zlokalizują naszego adresu i potrzebna pomoc nadejdzie zbyt późno. Ta mała rzecz ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Niejednokrotnie bywa tak, że policjanci muszą szukać i dopytywać o numer domu kiedy jadą z pomocą. Brak tabliczki z numerem posesji może się wydawać błahą sprawą. W najlepszym przypadku zaadresowana przesyłka może nie być doręczona na czas. Lecz gdy do nieoznakowanego miejsca zostaną wezwane służby ratunkowe, to pomoc może przyjść zbyt późno. Od tej małej rzeczy jaką jest tabliczka z numerem może zależeć życie i zdrowie człowieka.

Dopilnujmy zatem tego, aby tabliczka z numerem posesji była w widocznym i oświetlonym miejscu. To przede wszystkim zadbanie o swoje bezpieczeństwo. W przyszłości ktoś z nas może potrzebować pomocy, a właściwie oznakowana posesja ułatwi służbom ratowniczym dotarcie w jak najkrótszym czasie. Przypominamy także, że wniosek o przydzielenie numeru porządkowego składa się w Urzędzie Gminy.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa w Nowej Soli